Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontakt
Samorządowe Przedszkole nr 57
Strona głowna  /  Galeria
 
GALERIA ZDJĘĆ

Kolejną odsłoną realizacji projektu ekologicznego Ekokulturalne przedszkole tworzonego pod patronatem czasopisma Bliżej Przedszkola w okresie zimowym były następujące wydarzenia.

Gdy tylko pojawiła się Pani Zima za oknami, to także pojawiła się w naszej sali a dokładnie w  kąciku przyrody. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy piękną namiastkę zimowego klimatu w naszej sali.

W lutym także oddział przedszkolny przystąpił do realizacji projektu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Powiatową Stacje Sanitarno - Epidemiologiczną w Krakowie.

 Zajęcia miały na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat pochodzenia dymów, określenia ich rodzajów oraz przyczyn wydobywania się dymów. Dzieci miały okazję  także dowiedzieć się jak wygląda miejski smog i z czego się składa. A co najważniejsze, jaki wpływ ma on na organizm ludzi i zwierząt. Przedszkolaki wzbogaciły również swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów. Wspólnie opisywaliśmy uczucia związane z byciem biernym palaczem, czyli przebywaniu w otoczeniu osoby która pali papierosy. Końcowym efektem zajęć edukacyjnych był plakat pt. ‘’MamoTato, chcemy oddychać czystym powietrzem’’ który zawisł w holu przedszkola.

 Dodatkowo nasza grupa wzięła udział w konkursie plastycznym "Dzieci tworzą dla klimatu" ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Praca Alicji Kaim zajęła III miejsce. Gratulujemy !!!

Kolejnym ważnym tematem realizowanym w okresie zimowym to problem głodnych zwierząt. Nasza grupa zorganizowała zbiórkę karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem  akcji były panie z III grupy. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.  W  sumie zebraliśmy ponad 62 kilogramy karmy dla psów i kotów oraz koce i kosmetyki. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

Również na zajęciach omawialiśmy potrzebę niesienia pomocy zwierzętom podczas zimy.  W trakcie dokarmiania ptaków dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych , zimowych warunków. Jednocześnie jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt.  Nasze przedszkolaki bardzo chętnie obserwują zachowanie ptaków, sprawia im to wiele radości i satysfakcji z tego, że mogą im pomóc przetrwać zimę. Przyloty ptaków mogliśmy obserwować przez okno w sali wychodzące na karmnik. Podczas obserwacji zauważyliśmy że w sprzyjających warunkach pogodowych ptaki same starały się wyżywić. Gdy gwałtownie pogorszyła się pogoda poprzez opady śniegu, mróz, ulewne deszcze wtedy nasi skrzydlaci przyjaciele całymi dniami trzymały się karmnika i często w nich żerowały. A oto nasze prace plastyczne związane z tym tematem.

Ważnym modułem programu jest  ekoplastyka, czyli twórcze wykorzystanie odpadów lub praca z materiałami naturalnymi jak liście czy gałęzie. My stworzyliśmy interpretacje zimowego drzewa z tekturowych kawałków i waty.

Dzieci bardzo chętnie rysują, malują, kleją  i wycinają a po efektach widać, że tworzenie daje im wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-20

 

W tym roku szkolnym nasze 4- latki i 5- latki  z grupy III przystąpiły do realizacji projektu ekologicznego  Ekokulturalne przedszkole realizowanego pod patronatem czasopisma Bliżej Przedszkola. Głównym zadaniem  programu jest poszerzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcenie dzieci do pogłębiania wiedzy o otaczającym je świecie przyrody.

 

         Zanim zaczęłyśmy wspólną przygodę z ekologią, omówiłyśmy z dziećmi główne zagadnienia którymi będziemy się zajmować, dlatego wspólnie stworzyliśmy kodeks małego ekologa.  Każde dziecko odcisnęło swój paluszek  zamoczony w farbie pod jego treścią. Będzie on nam przypominał o naszych nowych zasadach.

 

W pierwszych tygodniach września wspólnie z dziećmi założyliśmy w sali kącik przyrody. O pomoc poprosiliśmy także rodziców, którzy ochoczo odpowiedzieli na prośbę przynosząc wraz z przedszkolakami  piękne okazy jesiennej flory. Nasza sala stała się o wiele barwniejsza a dzieci chętnie oglądały zgromadzone kasztany, żołędzie, jarzębinę, mech, kolorowe liście, szyszki, wrzos czy dynie.  

 

Nasze zbiory posłużyły nam do licznych zabaw matematycznych oraz konstrukcyjnych. Dzieci uwielbiają tworzyć z materiału przyrodniczego, w ten sposób poprzez  zabawę  zapoznają się z budową oraz właściwościami jesiennej flory.

 

Ważnym modułem programu jest ekoplastyka, czyli twórcze wykorzystanie odpadów lub praca z materiałami naturalnymi jak liście czy gałęzie. Mieliśmy w planach warsztaty rodzinne na których ta forma pracy pojawiłaby się. Niestety sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła nam zorganizowanie ich w tym czasie. Dlatego nasze dzieci na zajęciach wraz z paniami samodzielnie stworzyły swoje ekoludki . Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci powstała kolorowa Pani Jesień zrobiona z butelek, folii, kaszy oraz liści. Nasze prace można było  podziwiać na wystawie w szatni.

 

Z okazji Dnia Drzewa  nasze przedszkolaki włączyły się artystycznie do dwóch konkursów o tematyce związanej z drzewami.

 

Ela przedstawiła swoją wizje jesiennego drzewa w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt:’’ Jesienne drzewo’’ organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 187 "Pod Lipami". Natomiast Tymon stworzył prace plastyczną przedstawiającą bajkowe drzewo. Był to konkurs  organizowany przez Centrum Kultury Podgórza. I tutaj musimy się pochwalić gdyż Tymon zdobył I miejsce w kategorii przedszkola. Obie prace były przepiękne i wymagały nie małego zaangażowania. Gratulujemy jeszcze raz!!!

 

Również na zajęciach dzieci wykonały swoje ekologiczne drzewa. Do wykonania pracy plastycznej  dzieci wykorzystały gazety. Taka forma ekspresji plastycznej dała możliwość naszym przedszkolakom odkryć możliwość powtórnego wykorzystania zadrukowanego papieru. Prace dzieci zawisły w holu przedszkola.

 

W Polsce „Dzień Drzewa” obchodzony jest od roku 2002 w dniu 10 X. Dlatego w naszym przedszkolu w ramach tego Święta powiększyła się liczba drzew w ogrodzie przedszkolnym o drzewko. Jest to grab pospolity. W tym dniu była piękna, słoneczna pogoda, chociaż chwilami wiał chłodny wiatr. Po śniadaniu do ogrodu przedszkolnego bardzo chętnie i z ogromnym zaciekawieniem wyszły dzieci oraz panie i wspólnie posadziły go nieopodal placu zabaw. Przy okazji „Święta Drzewa” dzieci poszerzyły  swoją wiedzę  na temat znaczenia drzew w życiu, ludzi i zwierząt. Dowiedziały się także, co należy zapewnić roślinie do  dobrego wzrostu.

 

Na koniec złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą przyjaciółmi wszystkich drzew a o naszego graba grupy III będą dbać szczególnie. Mamy nadzieje, że wiosną podziękuje nam za opiekę wypuszczając zielone listki.

 

Obserwując zachowania dzieci podczas tych zajęć o tematyce przyrodniczej oraz ich zaangażowanie w problemy ochrony środowiska naturalnego,  muszę stwierdzić że program  doskonale rozwija zainteresowania przedszkolaków  przyrodą i uświadamia im potrzeby ochrony środowiska naturalnego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-15

Piękna polska jesień zachęca przedszkolaki do zabaw na świeżym powietrzu w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Nowo zakupiony sprzęt sprzyja radosnym zabawom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-06

Jeden z jesiennych listopadowych poranków stał się szczególny dla dzieci z Grupy I, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. 

Pasowanie na Przedszkolaka miało bardzo uroczysty chrakter. Dzieci zaprezentowały swój pierwszy publiczny występ. Po nim nadszedł czas na złożenie ślubowania, a następnie Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka czarodziejskim ołówkiem pasowała wszystkie dzieci.

Było to  podniosła i wzruszajaca chwila.

Relacja z uroczystości:

https://photos.app.goo.gl/ZqDVn5ZcH9rCemdi9

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-27

W dniu 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Pomimo, że w tym dniu był bardzo zajęty znalażł czas również na to, by odwiedzić nasze grzeczne przedszkolaki.

Każda grupa przywitała Gościa wierszykiem lub piosenką.

W zamian dzieci otrzymały prezenty i słodycze.

Do zobaczenia Święty Mikołaju za rok! :) 

 

Fotorelacja z wizyty:

 

Grupa I

https://photos.app.goo.gl/dfgZrG8cyfHf1Bfg9

 

Grupa II

https://photos.app.goo.gl/t3XqpDyGNWc6pE8i9

 

Grupa III

https://photos.app.goo.gl/ztuZ39NwphgPH6Fv6

 

Grupa IV

https://photos.app.goo.gl/w39xpgm9VPha89uw6

 

Grupa V

https://photos.app.goo.gl/yWgSqb7S1MCjXZoK7

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

W dniu 8 listopada 2019r. podtrzymując rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję,

nasze przedszkolaki wspólnie świętowały Dzień Niepodległości.

Najważniejszym punktem uroczystości było odśpiewanie o godzinie 11:11 

4-zwrotkowego hymnu Polski.

Ponieżej link z przebiegu świętowania

https://photos.app.goo.gl/EWYjPbRcEKZnmSyR7

 

#SzkołaDoHymnu

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-13

 

Każdy z nas wie, jak życie i zdrowie ludzkie są bezcenne,

dlatego też w październiku dzieci z najmłodszych grup brały dział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy.

Pan ratownik przekazał dzieciom wskazówki jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia: 

skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, bezdechu,omdlenia

Przedszkolaki nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Zaszczepienie w dzieciach chęci niesienia pomocy, napewno stanie się owocne w przyszłości.

 

Galeria zdjęć w poniższym linku:

https://photos.app.goo.gl/ekVKs6CcvdsD42id7

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

W marcu realizowaliśmy projekt dotyczący papieru. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zaczęliśmy od zabaw badawczych ,poznaliśmy rodzaje papieru oraz jego właściwości. Do zabaw muzycznych wykorzystaliśmy  stare gazety, na których tańczyliśmy i odtwarzaliśmy proste rytmy (tupiąc i klaszcząc ).  Dowiedzieliśmy się , że papier powstaje z drzewa. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowiadania o produkcji papieru. Wielką frajdę sprawiło nam czerpanie papieru, który po wyschnięciu malowaliśmy.

 

                Zastanawialiśmy się , co jeszcze możemy zrobić z papieru . W ten sposób zrodził się pomysł aby przygotować  pokaz mody . Zrobiliśmy ze starych gazet ; spódnice, sukienki, kamizelki oraz czapeczki. Każdy z nas prezentował swoje stroje na wybiegu. Teraz wiemy jak ciężka jest praca projektanta, modeli i modelek. Akurat do zszycia naszych gazet  nie potrzebowaliśmy igły krawcowej tylko zszywacz.

 

W małych zespołach układaliśmy różne kompozycje z papierowych pasków. Pogłębiliśmy swoją  wiedzę dotyczącą  techniki składania papieru w Muzeum Sztuki  i Techniki Japońskiej Manggha. Dowiedzieliśmy się również, że quilling to technika służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej. Postanowiliśmy tą wiedzę zastosować w praktyce. Wycięte paski papieru zwinęliśmy w kształt kwiatków i liści, które przykleiliśmy na kartce. Takim sposobem powstały piękne prace.

 

 Podczas projektu wzbogaciliśmy swoją wiedzę n temat etapów powstawania książki. Na zajęcia zaprosiliśmy Pana Piotra-tatę Antosia, który opowiedział nam o pracy grafika. Podczas spotkania każde dziecko ozdobiło kartonik, który po złożeniu zamienił się w pudełeczko. Jednomyślnie postanowiliśmy , że każdy z nas narysuje ilustracje do naszej książki pt. „Zaczarowana kraina”. Bylismy również na wycieczce w księgarni.

 

 

Na koniec projektu zrobiliśmy eksperyment z papierowymi kwiatkami. Obserwowaliśmy jak kwiatki po zamoczeniu w wodzie rozkwitają. Na pamiątkę naszego projektu wyczarowaliśmy piękne wazoniki z butelek i gazet. Jednak nie zdradzimy co w tych wazonikach będzie.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-10

Nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły sprawy w swoje ręce i w  piekny wiosenny środowy dzień zabrały się do sadzenia kwiatków w ogródku przedszkolnym.

Juz niebawem będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04

6 grudnia odwiedził przedszkole najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość -  Święty Mikołaj.

Od samego rana przedszkolaki z niecierpliowścią oczekiwały wizyty tego niezwykłego gościa, a gdy już przybył każda grupa przywitała Św. Mikołaja piosenką. 

Dzieci otrzymały prezenty i obiecały Świętemu Mikołajowi, że do następnego roku napewno pozostaną grzecznk, będą słuchać rodziców i panie w grupie oraz, że będą zjadać obiadki w przedszkolu.

 

Święty Mikołaju! Dziękujemy za prezenty i zapraszamy za rok:)

 

Fotorelacja:

GRUPA I

https://photos.app.goo.gl/TR8SRuMX6WL9TGeE6

 

GRUPA II

https://photos.app.goo.gl/Aia3F37DcjAWXeXW7

 

GRUPA III

https://photos.app.goo.gl/nLFkeYHvqQd1z5c37

 

GRUPA IV

https://photos.app.goo.gl/tHsiiQZarmoZXMf36

 

GRUPA V

https://photos.app.goo.gl/yUqTvjK3pVGAPWRr8

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

W dniu 9 listopada 2018r. świętowaliśmy Setne Urodziny Ojczyzny.

Z tej okazji przedszkolaki uczęszczające na Filię przy ul. Smolki 9 wraz z Paniami nauczycielkami zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z przedszkola przy ul. Kutrzeby na uroczyste przedstawienie. Nie zabrakło pięknych wierszy i wzruszających piosenek. Dzieci dowiedziały się ciekawostek dotyczących historii Polski przed odzyskaniem niepodległości oraz oglądnęły krótki film animowany o symbolach narodowych.

Na koniec uroczystości o godzinie 11:11 dzieci, nauczycielki i pozostali pracownicy przedszkola włączyli się do zaśpiewania czterozwrotkowego hymnu narodowego. Dzięki temu przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej #RekordDlaNiepodległej.

 

Fotorelacja z uroczystości:

https://photos.app.goo.gl/KLWx8LV73vaoQnTZ8

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

W kwietniu dzieci z oddziałów IF i IIF wybrały się do Papugarni - Amazonia. Przedszkolaki brały udział w warsztatach edukacyjnych nt. różnych gatunków papug, największą atrakcję dla nich stanowiło karmienie egzotycznych ptaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

10 maja Mali Artyści z Filli wybrali się do Centrum Szkła i Ceramiki. Przedszkolaki aktywnie spędziły czas, biorąc udział w pokazie ręcznego formowania szkła, zwiedzając fascynującą wystawę "Szkło w Krakowie" oraz wykazując się swoimi zdolnościami artystycznymi podczas warsztatów plastycznych, w czasie których powstawały barwne arcydzieła na szkle.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

W wycieczce do Centrum Bajki w Pacanowie brały udział dzieci z wszystkich oddziałów.  Przedszkolaki na parę dłuższych chwil przeniosły się do Bajkowego Świata, spotykając w nim swoich bajkowych ulubieńców. Spacer po Magicznym Ogrodzie, "Złota Rybka" z Małego Teatru czy Bajkowa Sala zabaw na długo pozostaną w naszej pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Nasze maluszki z grupy I samodzielnie przygotowywały sałatkę owocową. Dzieci mogły kosztować owoców,samodzielnie je kroiły i mieszały. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

W kwietniu 2018r w Szkole Muzycznej odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięły dziewczynki z grupy V oraz z Gr III. Trema była duża,ale nasze dziewczyny poradziły sobie doskonale,zaśpiewały pięknie wybrane piosenki i wspaniale się zaprezentowały, otrzymaliśmy nawet wyróżnienie za występ Natalki z Gr III. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

W kwietniu Gr V na zaproszenie Racquet Squash Club wybrała się do Klubu na zajęcie ze squasha. Dzieci poznały zasady gry w squasha,ćwiczyły refleks i celność. Wszyscy wrócili zmęczeni,ale bardzo zadowoleni :D

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Gdy tylko wyszło słoneczko dzieci z grupy IV od razu wyszły do ogrodu przedszkolnego,aby zbudować coś wielkiego! Dzieciaki postanowiły zbudować Tatry, było Morskie Oko i Krzyż na Giewoncie z patyczków oraz wiele szlaków górskich. Pomysłowa Grupa IV :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Jak co miesiąc nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzyku z Trzebini. W marcu dzieci z całego Przedszkola oglądały przedstawienie pt.,,Smok Wawelski''.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

W kwietniu odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia z fizyki dotyczące suchego lodu. Pan fizyk prezentował różne ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu. Następnie dzieci miały możliwość samodzielnego wykonywania różnych doświadczeń. Zajęcia były wyjątkowo interesujące, dzieci były zafascynowane doświadczeniami z suchym lodem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Jak co miesiąc dzieciaki z grupy V brały udział w zajęciach z robotyki i jak co miesiąc zbudowały coś wyjątkowego :).

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13

W naszym przedszkolu mamy nowoczesne dotykowe Tablice Multimedialne, które służą do nauki i zabawy. Dzieci bardzo chętnie korzystają z Tablic Multimedialnych świetnie się przy tym bawiąc :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13

We wtorek 20 Lutego, Mali Artyści z grup IF i IIF wybrali się na wycieczkę do Muzeum Żywych Motyli.Podczas wizyty w muzeum przedszkolaki mogły oglądać z bardzo bliska, a nawet dotykać motyle kilkunastu gatunków, pochodzących z Azji i Ameryki Południowej.  W muzeum przy Grodzkiej motyle latają swobodnie po całym pomieszczeniu, dlatego też  mali zwiedzający mogli dokładnie obejrzeć każdy z prezentowanych gatunków. Pobyt w tym niezwykłym miejscu przyniósł wszystkim mnóstwo radości.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-25

W naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy,dzieciaki bawiły się wyśmienicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

Każdy z nas pamięta swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa. Niektórzy mają  ją gdzieś ukrytą do dzisiaj.  My również lubimy bawić się zabawkami i przynieśliśmy nasze ulubione  z domu. Dlatego postanowiliśmy przez cały grudzień pogłębić naszą wiedzę o zabawkach. Wdrażanie projektu zaczęliśmy  od powstania siatki z naszymi stwierdzeniami i pytaniami .Następnie dzieliliśmy  się swoimi spostrzeżeniami  na temat zabawek. W tym celu powstała lista pytań, na które próbowaliśmy odpowiedzieć.

W ramach projektu: podejmowaliśmy różnego typu zabawy, rozmawialiśmy o zabawkach –bohaterach bajek,  testowaliśmy wybrane zabawki, stworzyliśmy kącik z zabawkami naszych rodziców, zapoznaliśmy się z historia zabawek, sami wykonaliśmy zabawki z dostępnych materiałów, wzbogaciliśmy swoja wiedzę na temat  rodzajów lalek występujących w teatrze, sami zrobiliśmy mikołajkowe kukiełki, przygotowaliśmy teatrzyk z udziałem: kukiełek i pacynek.

Ponadto poznaliśmy różnego typu piłki wykorzystywane do ćwiczeń: gimnastycznych, rehabilitacyjnych i do fitness oraz  w dyscyplinach sportowych. Co więcej zilustrowaliśmy autorskie opowiadanie pt. „W fabryce św. Mikołaja”. Zorganizowaliśmy warsztaty na których malowaliśmy i ozdabialiśmy ozdoby choinkowe ulepione z masy solnej. Oprócz tego w Muzeum Etnograficznym oglądaliśmy stare zabawki jakimi bawili się nasi przodkowie, mogliśmy niektóre dotknąć a nawet się nimi pobawić. Jednak nie były takie kolorowe i piękne jak nasze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Do naszego Przedszkola raz w miesiącu przyjeżdźają aktorzy z Teatrzyku Skrzat. Dzieci uwielbiają oglądać przestawienia i zawsze aktywnie biorą w nich udział.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

W lutym dzieci z grupy III przygotowały przedstawienie pt.,,Smok Wawelski'' i zaprosiły na nie całe Przedszkole nr 57! Występ bardzo podobał się dzieciom zarówno jak piosenki, taniec i stroje przygotowane przez Panie Nauczycielki z grupy III. Brawo grupa III ! :-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

W styczniu 2018 grupa V pojechała na wycieczkę na Lotnisko w Balicach. W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport dzieci mogły poznać najistotniejsze aspekty podróży lotniczej i dowiedzieć się na czym polega specyfika organizacji lotniska. Na dzieci czekał symulator lotów oraz humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który asystował zwiedzającym. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę pracownika lotniska i samodzielnego wykonania pracy przy danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Program zajęć został dostosowany do wieku uczestników.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

W poniedziałek (27 listopada) maluszki z grupy I zaprosiły do przedszkola Pana Leśniczego z Nadleśnictwa Myślenice. Wszystkie przedszkolaki  z wielką uwagą słuchały opowieści o leśnych zwierzętach . Poznały zasady bezpieczeństwa w sytuacji spotkania się „oko w oko” z dzikiem i wilkiem. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dokarmiać ptaki i jaką pożyteczną rolę odgrywają w przyrodzie. Nasz gość zachęcał do budowania karmników i dokarmiana ptaków. Nie zabrakło też opowieści na temat zawodu pana leśniczego. Przedszkolaki były tak zafascynowane leśną przyrodą, że zadeklarowały przyjazd do Myślenic. Pan leśniczy się zgodził i obiecał im zorganizować prawdziwą pełną przygód wyprawę. . Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie maluszki podziękowały naszemu gościowi za wizytę wręczając mu dyplom. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-22

20 grudnia 2017 dzieci z Przedszkola nr 57 zostały zaproszone na Jasełka przygotowane specjalnie przez dzieci z Grupy III. Dzieci pięknie recytowały swoje role, śpiewały piosenki i kolędy. Wszystkie grupy i Panie były zachwycone występem Grupy III. Brawo Tygryski!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

W tygodniu przedświątecznym Grupa V przygotowywała pierniczniczki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto,wycinały różne kształty i układały ciesteczka na brytfance. Następnie po wystygnięciu mogły udekorować pierniczki według uznania. Ciasteczka pięknie zapakowane zabrały do domów:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Grupa V bierze udział w innowacji pedagogicznej pt.,,Mały miś w świecie wielkiej literatury''. Projekt polega na przesyłaniu misiów wraz z opisami,wspólnymi zdjęciami i książeczkami pomiędzy przedszkolami w całej Polsce. Dzieci ogromnie cieszą się z możliwości przekazania dzieciom z innych przedszkoli misiów i ksiązeczek, opowiadań, a radość jest tymbardziej większa,gdy same otrzymują przesyłki:). Innowacja ma na celu promowanie czytania wśród dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

https://www.i-puzzle.pl/image/cache/data/obrazky/Castorland/1-CASTORLAND-20MAXI-02269-500x500.jpg

Wyniki konkursu plastycznego

pt. „Smok Wawelski”

 

W kategorii duży smok:

  1. I miejsce   Jaś i Tadziu Kaczmarek gr.I
  2. II miejsce Kostek Więcław Gr. IIF
  3. III miejsce Antoś Gajewski gr. I

 

W kategorii mały smok:

  1. I miejsce Grześ Jaśko gr. III
  2. II miejsce Hubert Sosnowski gr. IF
  3. III miejsce Ola Lach gr. III

 

Wyróżnienia:

Filipek Siemieniako gr. V

Grześ Jaśko gr. III

 

                         Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział                             

 w konkursie za piękne i pomysłowe wykonanie smoków

 

Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się

we wtorek 12 grudnia 2017r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

W listopadzie odwiedził nas górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Opowiadał o pracy w Kopalni i o różnych rodzajach soli.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-13

Niedawno gościliśmy w naszym Przedszkolu policjantów. Dzieci były ogromnie zaciekawione pracą policjantów i chętnie zadawały pytania gościom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-13

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z robotyki dla dzieci z najstarszych grup. Dzieci zawsze z ogromnym zapałem i zainteresowaniem biorą udział w zajęciach z wykorzystaniem laptopów i klocków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

Z okazji zbliżającej się Zimy zebraliśmy kilka wspomnień z kończącej się Jesieni. Tak wspaniale bawiliśmy się tej Jesieni!:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

W Dzień Pluszowego Misia dzieci z Grupy V wybrały się na przedstawienie do Szkoły Podstawowej nr 26. Po obejrzanym przedstawieniu przedszkolaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, w których nasza grupa zdobyła I miejsce! Od dzieci ze Szkoły Posrtawowej otrzymaliśmy ciasto w krztałcie wielkiego misia. Dzieci były bardzo zadowolone z zabaw w szkole. Dziękujemy SP 26!:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

22 listopada Grupa V pojechała na wycieczkę do Fabryki Cukierków. Dzieci były zachwycone udziałem w warsztatach przy robieniu cukierków. Przedszkolaki dowiedziały się z jakich produktów robi się cukierki i barwniki do nich;). Następnie dzieci same mogły wykonać lizaki według własnego pomysłu i poczęstwać się cukierkami. Dodatkowo wszyscy dostali cukierki i lizaki do domu. Ten dzień był wspaniały:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

W listopadzie przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 57 pojechały do Kina Kijów na spektakl pt.,,Plastusiowy Pamiętnik''. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i bardzo grzecznie zachowywały się w Kinie Kijów. Brawo dla Was Dzieciaki!:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

6 grudnia 2017 dzieci z Grupy V przywitały w Przedszkolu Świętego Mikołaja,który przyniósł im dużo prezentów.Dzieci były bardzo szczęśliwe z powodu wizyty Św.Mikołaja i otrzymanych prezentów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

Przedszkolaki z grupy II przygotowały kostiumy wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za piękne stroje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

Dnia 21 listopada 2017 roku wczesnym rankiem dzieci z trzech oddziałów (I, IF i IIF) wyruszyły na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Celem wycieczki było poznanie historii dotyczącej powstania kopalni. Dzieci uczestniczyły w 4 godzinnym programie wycieczki  wraz z przewodnikiem, paniami przemierzały korytarze kopalni, po drodze zwiedziły niezwykłą kaplicę, zobaczyły wystawę twórczości artystów z różnych regionów Polski, zwłaszcza z Małopolski i Śląska . W połowie drogi do Komory Ważnyn, do której podążali Mali Artyści na stacji oczekiwała na nich kolejka „Kubuś”, która dowiozła ich do celu. Trzygodzinny pobyt w leczniczym mikroklimacie Komory Ważyn wypełniły wesołe zajęcia zorganizowane przez animatorów. Podziemna olimpiada i mini plac zabaw to atrakcje, które umiliły pobyt  dzieci w Kopalni Soli Bochnia. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni . Na pewno jeszcze tam powrócą!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

15 listopada dwa oddziały z Filli Przedszkola Samorządowego Nr 57 rozpoczęły cykl Odkrywcy Wielkiego Ekranu w ramach Akcji "Kino z klasą".Na cykl składają się filmy przekazujące istotne społeczne i pedagogiczne treści w przyjaznej, dostosowanej do percepcji najmłodszych formie. Projekcję poprzedza głośne odczytanie przez animatora fragmentu książki, której treść odpowiada tematyce poruszanej w filmie. Każda grupa  bierze udział w konkursie plastycznym, którego zwycięzcy otrzymują  upominki od organizatorów akcji.

Za nami Lekcja 1 pt. Czekając na młodsze rodzeństwo

Oto streszczenie filmu "Wielka wyprawa Molly"

Mała potworzyca Molly nie może się doczekać, aż wykluje się kolejny członek rodziny. Stoi przed prawdziwym wyzwaniem - chce być najlepszą starszą siostrą na świecie. Mnóstwo serca wkłada w czapeczkę, którą robi braciszkowi na drutach. Kiedy rodzice wyruszają na Wyspę Jaj, gdzie potworzątko ma przyjść na świat, okazuje się, że zapomnieli o prezencie Molly. Nieustraszona bohaterka wyrusza w drogę, aby dostarczyć swój dar. Niemiecka animacja w inteligentny, niepozbawiony slapstickowego humoru sposób oswaja młodego widza z poważnym wyzwaniem, jakim jest pojawienie się w rodzinie drugiego dziecka. Bezpieczny, barwny, trochę surrealistyczny świat przedstawiony i nacisk, jaki twórcy kładą na zobrazowanie skomplikowanych emocji sprawia, że "wielka wyprawa" to w istocie bardzo osobista podróż w sferę uczuć małego dziecka.

Przed nami kolejne wyjście na kolejny pedagogiczny fim pt. "Święty Mikołaj dla wszystkich"

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

24 listopada w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie maluszków. Dzieci  w obecności rodziców, Pani Dyrektor oraz  Radnego Dzielnicy Nr XIII Pana B. Markiewicza pięknie wierszyki wyrecytowały, zaśpiewały i zatańczyły. Nadszedł czas na uroczyste pasowanie, słów przysięgi wysłuchały i przysięgały:

 

Bawić się w przedszkolu grzecznie -wesoło, ale też bezpiecznie

 

Próbować każdej potrawy, aby mieć siłę do dalszej zabawy

 

Dzielić się zabawkami z innymi i żyć w zgodzie ze wszystkimi

 

Rączki mydłem myć dokładnie i „dzień dobry” mówić ładnie

 

Z uwagą słuchać każdego, a zwłaszcza kogoś dorosłego

 

Być radością taty i mamy, bo tak bardzo ich kochamy !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

Fotorelacja z wycieczki do Tyńca

30 października Grupy I, IF i IIF wybrały się na wycieczkę do malowniczego Tyńca. Głównym celem autokarowej wyprawy było poznanie historii Opactwa Benedyktynów, jakich klasztor mieści się na tynieckim wzgórzu na brzegu Wisły. Do czasów sprzed 1000 lat przeniosła  nas  Pani Przewodnik z towarzyszącym jej niezwykłym Misiem-Mnisiem w czarnym habicie. Jak mnisi przemierzaliśmy przez klasztorne korytarze, w końcu dotarliśmy do kościoła św. Piotra i Pawła.

Na koniec spotkała nas miła niespodzianka w pracowni plastycznej. Przygotowano dla nas warsztaty, podczas których lepiliśmy naczynia z gliny.

 

Nasza wycieczka dobiegła końca, niestety… Pozostały miłe wspomnienia, symboliczne pamiątki i fotografie. Zapraszamy do fotorelacji :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

Podczas spacerów maluszki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Szczególną uwagę zwróciły na rosnący w ogrodzie jarząb. Dzieciom spodobały się czerwone kuleczki rosnące na drzewie. Z wielką ciekawością dopytywały o nie. Postanowiliśmy zaprosić rodziców na warsztaty plastyczne.  Głównym tematem zajęć była jarzębina. Rodzice wraz z dziećmi wyklejali  gałązki jarzębiny z przygotowanych materiałów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Na zakończenie wszystkie prace trafiły na wystawę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

I. Przedszkolakiem czas się stać…25 listopada w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie maluszków. Dzieci słów przysięgi wysłuchały i przysięgały:

Przysięga Przedszkolaka

My maluchy przysięgamy :

I.Być wesołe, uśmiechnięte. Żeby każdy dzień był piękny

II.Zgodnie się z innymi bawić i porządek pozostawiać

III.Zjadać wszystko i rosnąć szybko

IV.Nie grymasić, nie marudzić

i w przedszkolu się nie nudzić !

PRZYSIĘGAMY !!!

II. Wizyta funkcjonariusza straży miejskiej . Dzieci utrwaliły  m.in. znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drodze…

III. 6 grudnia do przedszkolnych drzwi zapukał specjalny gość Święty Mikołaj.
Był Mikołaj, były też prezenty...

IV.Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – Pieczenie Pierników

V. Nadszedł czas na radosne kolędowanie z najbliższymi …

VI. Karnawał w przedszkolu

VII.Kochana Babciu, Kochany Dziadku…Z Dziadkami i Babciami świętowaliśmy Ich dzień. Śpiewaliśmy dla nich piosenki, tańczyliśmy. Nie zabrakło także skromnych upominków. Występ zakończyliśmy miłym spotkaniem przy kawie i ciastku.

VIII. Witaj przygodo... Mali Artyści 4 maja wybrali się na wycieczkę do urokliwego gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Spotkało ich tam wiele miłych atrakcji: pieczenie chleba, zabawa w ogrodzie, przejażdżka traktorem do tartaku, przejażdżka na kucyku i wiele innych…

IX. Pożegnania nadszedł czas… Wakacji już czas !  9 czerwca świętowaliśmy z Rodzicami z okazji ich święta. Dziękowaliśmy im za ich obecność. Wyrazem wdzięczności maluszków był mały, słodki poczęstunek, jaki przygotowały dzieci z pomocą nauczyciela i życzliwych Pań: Pani Małgosi i Bogusi. Dzieci również na pożegnanie otrzymały małe upominki: dyplomy i książeczki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-04


Światowy Dzień Ziemi, największe ekologiczne  święto na świecie! Jest obchodzone obecnie w 192 krajach 22 kwietnia przez ponad miliard ludzi. Jest to święto jednoczące obywateli bez względu na kolor skóry, religię, polityczne przekonania, uczące troski o dobro wspólne, uczące czym jest środowisko naturalne, przyroda, ziemia i jak ludzie mają się wobec ziemi zachowywać, by mogła służyć następnym pokoleniom.

Dnia 25  kwietnia 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy ubrani na zielono. Swoim strojem zasygnalizowaliśmy potrzebę dbania o naszą Ziemię. Podczas naszych obchodów gościliśmy Panią Karolinę Chamioło –Kusior mamę Witka i Poli oraz pracownika MPO. Uroczystość rozpoczęliśmy  od wspólnego zaśpiewania piosenki M. Jeżowskiej pt. „Moja Planeta”. Następnie swoją wiedzę wykorzystaliśmy rozwiązując ekologiczny quiz. Punktem kulminacyjnym naszych obchodów był  pokaz mody, na którym podziwialiśmy piękne stroje Eko-Robotów  wykonanych  z rodzicami. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor z Panią Karoliną wręczyły wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy oraz upominki. To był wspaniały zielony dzień w naszym przedszkolu , który pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy raz jeszcze Pani Karolinie za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu Naszego Ekologicznego Święta.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-16

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-21

Dnia 9 stycznia w oddziale I mieliśmy wyjątkowego gościa – mamę Małgosi Kołodziejczyk. Dzieci  z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek o przygodach niezwykłych bohaterów m. in. gąsieniczki i kurczaka Kukuryka. Chętnie odpowiadały na pytania, omawiały ilustracje , starały się oceniać wybory dokonywane przez bohaterów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało  książeczkę oraz kolorowankę. Ten drobny upominek stanowił doskonałą okazje do kontynuowania czytania w domu. Zachęcamy wszystkich rodziców do przyłączenie się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

Podtygryski w muzeum aczas wycieczki do muzeum dzieci poznały najstarsze metody wykonywania i wypału naczyń oraz obejrzały niektóre z zabytków znalezionych na terenie Małopolski. Zdobytą wiedzę wykorzystały podczas części warsztatowej, wykonując własne gliniane naczynie.

Największe wrażenie zrobiły jednak postacie naszych przodków, a słowo neandertalczyk okazało się trudne do powtórzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

Dnia 29 listopada w oddziale I odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na tą okazję dzieci wcieliły się w rolę aktorów i zaprezentowały inscenizację o tematyce zdrowotnej. Przedszkolaki przypomniały o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie pysznych owoców i warzyw. Po części artystycznej maluszki w obecności swoich rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek zostali przyjęci do grona  przedszkolaków. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

Mały Miś i polskie tradycje Bozego Narodzenia w gr V. Bierzemy udział w akcji. Tym razem nie wysyłamy misiów tylko wykonujemy 3 zadania spośród 9.

1.Robimy i wysyłamy kartki do 9 przedszkoli 

2.Pieczemy pierniczki 

3. Poznajemy tradycje świat Bożego Narodzenia oraz ubieramy choinkę. 

 

Czekamy na powrót naszego Oskara może uda mu się wrócić na święta ???? 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

PODZIĘKOWANIA DLA PAŃSTWA BEATY I MICHAŁOWI WILIŃSKIM ZA PIĘKNY TEATRZYK W NASZYM PRZEDSZKOLU

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

Projekt edukacyjny: „Wędrująca książka” Autor: Anna Tuczyńska

 

Książka jest ponadczasowym dobrem, które niesie ze sobą wiele wartości, bowiem to dzięki czytaniu książek: wzbogacamy swoją wiedzę, przenosimy się w świat wartości, uczymy się aktywnego słuchania, trenujemy pamięć, pobudzamy naszą wyobraźnię, poszerzamy swój zasób słownictwa itp. Walorów aktywnego czytania książek jest wiele, ale we współczesnym świecie czynność ta, jest wypierana przez bogatą ofertę zastępników, które serwują nam nagminnie wysokie technologie. Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z małymi dziećmi. Na wybór tematyki projektu wpływ miały następujące czynniki: - List otwarty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który inaugurował piątą edycję projektu „Narodowe Czytanie” - kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, który brzmi „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Projekt „Wędrująca książka” odnosi się do ” Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględnia następujące jej obszary: Obszar 3 - Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci. Obszar 14 - Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania. Cele główne projektu: - rozwijanie zainteresowań czytelniczych - rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej - rozwijanie kompetencji komunikacyjnych - wzbogacanie słownika biernego i czynnego - budzenie szacunku wobec cudzej własności - nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami

Czas realizacji projektu: listopad 2016 – luty 2017 W ramach projektu uczestnicy pracują w 10 osobowych zespołach w całej Polsce. Osoby zgłoszone do udziału w projekcie staną się członkami zamkniętej grupy utworzonej za pomocą portalu społecznościowego. Członkowie tej grupy będą mogli wymieniać się doświadczeniami, informacjami, własnymi przemyśleniami, relacjami z przebiegu projektu, zdjęciami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-29

Co dzieje się z przyrodą wraz z nadejściem jesieni? Dlaczego ludzie i zwierzęta  mają wtedy mnóstwo pracy? Obserwacja pracy dawnych gospodarzy w analogii do zmian w świecie zwierząt. Barwy i kształty jesiennego lasu. O tych i innych rzeczach rozmawialiśmy i praktycznie działaliśmy podczas warsztatów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

Kolejne zajęcia z kuchcikowa w gr V.
"Każde dziecko Wam to powie, że samodzielnie przygotowane kanapki są bardzo zdrowe!"

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

Dzisiaj Plastonutki odwiedził Miś Tadzio z Płocka.To już 6 misio, który przywędrował do naszych dzieci. Czekamy jeszcze na 3 misie i oczywiście naszego Oskara Podróżnika, który jest gdzieś w Świecie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

W imieniu mamy Dominika z całego serca dziękuję całej społeczności przedszkolnej /dzieciom, rodzicom,personelowi/za włączenie się w akcję zbierania zakrętek. Dzięki Państwa zaangażowaniu przekazałam 10 pełnych worów nakrętek. Na obecną chwilę do skupu została oddana tona i 100 kg nakrętek, ale w garażu już jest ok 600 kg I zbieramy dalej.Akcja trwa do końca roku. Pieniążki zdobyte w ten sposób pozwolą na osiągnięcie lepszych rezultatów w leczeniu oraz rehabilitację dwu- letniego Dominika walczącego z glejakiem.Dziękuje każdemu kto chociaż sztukę oddał ????
Agnieszka, Teresa

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13


Nasz Misiu Oskar Podróznik został prawdziwą gwiazdą. Jego zdjęcie trafiło  do Ogólnopolskiego czasopisma Przedszklne ABC. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

W dniu 03.11. odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Krzszowice teren Alwernia. Udział w wycieczce brały udział grupa IV oraz V. Pogoda trochę nam niedopisała, ale nie było to dla Nas żadną przeszkodą! Bawiliśmy się świetnie ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

W dniu 09.11 Grupy IV oraz V były na dniu otwartym w Szkole Podstawowej nr 26. Grupa IV miała zajęcia artystyczne natomiast grupa V zajęcia z matematyki. Wszystkie dzieci świetnie sie bawiły!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

W dniu 02.11. odbył się w Naszym Przedszkolu Teatrzyk pod tytułem "Gdzie poszło zdrowie?". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

W naszym przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017 realizujemy autorski program czytelniczy "Mali i duzi w czytelniczej podróży" opracowany przez nauczycielki oddziału V. 

Założeniem opracowanego programu jest umożliwienie dzieciom poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych  poprzez jak najczęstszy kontakt z książką oraz  dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach z tekstem.
Czytanie dzieciom jest nieodłącznym elementem pracy nauczyciela w przedszkolu i dlatego też chciałybyśmy włączyć do realizacji tego programu rodziców, środowisko zewnętrzne, ważne osobowośći ze świata kultury, muzyki, sportu itp., . Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie od Plastonutków był Pan Robert Halik Redaktor Naczelny i założyciel miesięcznika Bliżej Przedszkola.
Kolejni zaproszeni goście, którzy przyjęli zaproszenie i przyjdą poczytać dzieciom w listopadzie to  Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski oraz jeden z najlepszych satyryków  oraz artystów kabaretowych w Polsce Pan Marcin Daniec. Dzieci wysłały również zaproszenie własnoręcznie napisane do Rzecznika Praw Dziecka. Na razie czekamy na odpowiedź. Zachęcamy Państwa do współpracy i pomoc w zapraszaniu Ważnych osobistości ze świata kultury, sportu, muzyki itp. Razem z Państwem możemy więcej ????Agnieszka, Teresa

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-11

Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu Naszej Grupy V i Pani Dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej Pani Anecie Konefał Ogólnopolski Projekt "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka ????. Przedszkolaki już wiedzą jak podziękować, piszemy list do Rzecznika i wysyłamy nasze obrazki oraz zaproszenie do nas do Przedszkola, może Pan Rzecznik w swoim napiętym grafiku znajdzie troszkę czasu dla nas.????

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-03

Jesień to piękna pora roku. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-03

Grupa II bardzo miło spędziła ze strażakami poniedziałkowe przedpołudnie 10 X. Zwiedzanie dyżurki, oglądanie wozów strażackich, polewanie prawdziwą sikawką i praktyczne umiejętności zdobyte w „bezpiecznym domku” na długo pozostaną w pamięci. Panowie Strażacy dziękujemy - dużo dzięki Wam nauczyliśmy się.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

My też dobrze bawiliśmy się podczas spotkania 20 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Po części ruchowo – tanecznej odbyły warsztaty z przedstawicielami Policji. Zdobyte wiadomości i utrwalane umiejętności przydadzą się w niejednej wycieczce. A było to tak …

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

Przedszkolaki z grupy II wiedzą, że owoce mają wiele witamin, które wzmacniają nasz organizm i dbają o prawidłowy rozwój, dlatego nie może ich brakować w codziennej diecie. Owocowe szaszłyki to bardzo udana próba kulinarna, która sprawiła dzieciom ogromną radość i dała możliwość degustacji  wielu owoców. Mali kucharze byli bardzo profesjonalni - przestrzegali ustalonych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Czy były smaczne? Patrząc na nasze buzie odpowiedź jest oczywista.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

We wtorek  11.10. dzieci z grupy I brały czynny udział w upiększaniu przedszkolnego ogródka.  Z wielkim zaangażowaniem pomagały nauczycielkom sadzić kwiaty na rabatkach. Przy okazji dowiedziały się jakie czynności ogrodnicze należy wykonać przed sadzeniem cebulek. Z wielką niecierpliwością  będą czekać na efekty swojej  pracy. Wiosną  mali ogrodnicy będą podziwiać: kolorowe tulipany, żonkile, hiacynty oraz krokusy. Zapoczątkowanie kontaktów  przedszkolaków  z przyrodą uwrażliwi ich na jej piękno oraz przyjazne odnoszenie się do świata roślinnego.  Podziękowania dla  rodziców, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w cebulki wiosennych kwiatów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

Dzisiaj Plastonutki Świętowały z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci juz wiedzą, że w tym dniu świetują wszyscy pracownicy przedszkola. Delegacja Plastonutków w imieniu  całej społeczności przedszkolnej podziękowała wszystkim pracownikom wreczajac im medale. Paniom Kucharkom Ali, Dorotce, Iwonce za pyszne obiadki, Pani Sekretarce Madzi przede wszystkim za uśmiech, który wita dzieci rano, Panu Krzysiowi za to, że jak się coś zepsuje to on chętnie zreperuje, Pani intendentce Marysi za to, że zawsze jemy zdrowo, Pani Dyrektor i wice Dyrektor za to że nad wszystkim czuwają i o wszystkich dbają, wszystkim Paniom nauczycielkom i Paniom pomocą za to że troszczą się od dzieci każdego dnia.????

Dzisiaj również był drugi powód do swietowania. Odwiedziły nas 2 misie z północy Polski mis Bodzio i Pan Kratek. Misie zostały wytulone, wyściskane. Dzisiaj nasze zdolne dzieci podjęły próbę samodzielnego poczytania misiom. I wiecie co ?misie były bardzo zadowolone ????.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

W dniu 10.X.2016 odwiedziliśmy jednostkę Straży Pożarnej na ul. Rzemieślniczej 10. Panowie Strażacy pokazali nam jak WAŻNA I CIĘŻKA jest praca Strażaka! Każdy przedszkolak na własnej skórze mogół spróbować pobyc chwilę strazakiem. Dziękujemy Panom Strażakom!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-09

Dzisiaj zagościł w naszej grupie kolejny Miś. Przybył do nas z Tłucznia i sprawił naszym dzieciom ogromną radość.Florek został poprzytulany i wycalowany przez dzieci i nie tylko. Mis po podróży był bardzo głodny a zapach obiadu w przedszkolu skusił go aby zajrzeć do kuchni i zobaczyć co tak pachnie. Panie Kucharki Ala, Dorotka i Iwonka ugoscily go pysznym obiadem. Teraz Misio ma już pełny brzusio i może bawić się z nami????

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-09

Podróż misia Bruna i Śmieszka
Od dzisiaj zaczyna swoją przygodę podróżnicza w naszej grupie V mis Bruno.
Mis wraca z jednym dzieciakiem do swojego domu. Zadaniem dziecka jest opieka nad misiem, zadaniem Państwa przeczytanie dziecku i misiowi książeczki. Mis wędruje z pamiętnikiem, który należy uzupełnić.Mis zostaje u dziecka nie dłużej niż 3 dni potem wraca do naszej grupy i zostaje przekazany kolejnemu dziecku i tak do momentu aż nasz Misiu odwiedzi wszystkie nasze dzieci i Panie????. Życzymy miłej zabawy.

Podobna podróż rozpoczyna mis Śmieszek tylko ten mis wędruje  z dziećmi z innych grup w przedszkolu.

Życzymy miłej zabawy Agnieszka, Teresa

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-09

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

27 Września grupa IV wzieła udział w jesiennych zawodach sportowych dla grup przedszkolnych oraz klas "0". Była to świetna zabawa połączona ze "zdrową" rywalizacją!

Grupa czwarta zajęła czwarte miejsce. GRATULUJEMY!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

KAŻDY PRZEDSZKOLAK DOBRZE WIE, ŻE KIEDY WRZESIEŃ KOŃCZY SIĘ, OD NAJMŁODSZEGO AŻ PO STARSZAKA WSZYSCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA !!!

We wtorek 20 września  2016 roku w naszym przedszkolu rozległ się wesoły gwar, śmiech oraz słowa śpiewanego przez dzieci Hymnu Przedszkolaka z okazji obchodzonego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Były wesołe zabawy, tańce oraz spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

 

Dnia 20 września odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Mieliśmy okazję do spotkania się w całym gronie. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka a później bawiliśmy się przy dźwiękach popularnych piosenek. Tego dnia odwiedzili nas pracownicy Policji. Nasi goście przygotowali dla nas niespodzianki w postaci: prezentacji sposobu pobierania odcisku palców, pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa oraz prezentacji radiowozu. Mieliśmy okazję chociaż na chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci, siedząc za kierownicą radiowozu. Sygnał policyjny rozbrzmiewał na całe osiedle. Sygnalizując nasze święto.  Na koniec wszyscy podziękowaliśmy za spotkanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-02

19 września obchodilismy w naszej grupie Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. To ważne święto – szczególnie w czasach, gdy dla dzikiej przyrody, wypieranej przez człowieka i jego wciąż rosnące potrzeby, pozostaje coraz mniej miejsca. Rozrastające się miasta, drogi, przemysł, osiedla domków na przedmieściach, budowanych by ich mieszkańcom żyło się przyjemniej (bo bliżej natury), przekształcanie terenów rolniczych, regulowanie rzek, osuszanie obszarów podmokłych, masowa turystyka… Wszystko to sprawia że, kurczą się lub zanikają naturalne siedliska, a wraz z nimi zamieszkujące je gatunki roślin i zwierząt.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-02

Nasza grupa bierze udział w Ogólnopolskim projekcie Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Pozdrawiam,

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-02

tyy64d7e57

data dodania: 2016-09-26

Nasze przedszkole odwiedzili sympatyczni żołnierze. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zadawały mnóstwo pytań dotyczacych ich pracy. Nasi goście z poczuciem humoru opowiedzieli wojkowe anegdoty. Dzieci mogły zobaczyć: prawdziwy spadochron, ciuchy, czapki, kaski oraz maski gazowe. Z wielką chęcią przymierzały i dotykały wojskowe gadżety. Największą atrakcją ( szczególnie dla grup młodszych) okazał się hamak, w którym nasze pociechy mogły się pobujać. Było super !!!

data dodania: 2016-05-10

Dnia 7 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Festiwal piosenki o zdrowiu.

Przedszkolaki śpiewająco promowały zdrowy styl życia.

do Jury zaprosiliśmy trójkę rodziców maluszków z grupy I: Panią Magdalenę Czubaj, Panią Beatę Wilińską oraz Pana SEbastiana Kuftę.

Jury oceniało nie tylko umiejętności wokalne ale również strój i choreografię.

Aoto zwycięzcy:

I miejsce - Grupa II F

II miejsce - Grupa I

III miejsce - Grupa III

data dodania: 2016-04-25

                      Dnia 25.03.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs pt. "O zdrowie dbam i siłę mam".                                                       Uczestnikami konkursu były dzieci  młodsze- 3 i 4 letnie oraz starsze- 5 i 6 letnie. Każdą grupęreprezentowało dwóch przedstawicieli. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu: zdrowego odżywiania, dbania o higienę oraz uprawiania sportu. Zwycięzcy konkursu otrzymali szklane statuetki i książki z pierwszej pomocy. Dla pozostałych uczestników były nagrody pocieszenia w postaci bajek i dyplomów.

Zwycięzcy konkursu w grupe 3 i 4 latków:

Wojciech Chmiel - I miejsce

Julia Nazim  - II miejsce

Jan Czubaj - III miejsce

Zwycięzcy konkursu w grupie 5 i 6 latków:

Filip Januszewski - I miejsce

Jan Wija - II miejsce

Julia Przetocka - III miejsce

data dodania: 2016-04-07

Dnia 4 i 5 kwietnia odbyły się zajęcia z Panią Żanetą ze Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażnika miejskiego jak również miały świetną okazję utrwalić zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę. Wykazały się również świetną wiedzą na temat znaków drogowych. Na zajęciach przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi kierowcy i pojeździć orginalnymi samochodzikami, przestrzegając przy tym zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że Pani Żaneta w przyszłości odwiedzi raz jeszcze nasze przedszkole.

data dodania: 2016-04-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-24

Uczymy przedszkolaków pierwszej pomocy.
 
W dniach 9, 11 i 12 lutego 2016 r. dziewczęta z koła PCK naszej Szkoły odwiedziły starszaków w Przedszkolu nr 57. W trakcie wizyty nasze uczennice prezentowały i uczyły dzieci czynności pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach. Pierwsze zadawane pytania dowiodły, że przedszkolaki już wiedzą w jaki sposób wezwać pomoc i od kogo można jej oczekiwać.
Dziewczęta z XXVIII L O pokazały i nauczyły podstawowych czynności ratowniczych w prostych wypadkach i postępowania gdy konieczna jest pomoc kwalifikowana.
Dotychczas odwiedziliśmy dwukrotnie dwie grupy przedszkolaków. W miesiący marcu spotkamy się z dwukrotnie z trzecią grupą. W spotkaniach uczestniczyły: Elżbieta Kurzydło, Agnieszka Papież, Bożena Nosek, Paulina Obrzut z klasy II C i Małgorzata Klimas z klasy I B. Opiekę sprawował nauczyciel przedmiotu – edukacja dla bezpieczeństwa, mgr Leszek Siwiec.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-18

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA „WESOŁY PARASOL”
ZOSTAŁ ROZTRZYGNIĘTY
 
W KATEGORII DZIECI 3 – 4 LETNICH:
 
I miejsce:
Karolina D.
Natalia K.
Natalia K.
Bartosz K.
Aleksandra L.
Hanna L.
Krzysztof S.
 
II miejsce
Aleksandra D.
Piotr J.
Grzegorz J.
Laura J.
Vanessa W.
Kamil W.
 
III miejsce
Wojciech C.
Miłosz S.
Amelia S.
Natalia Sz.
Victoria W.
 
 
W KATEGORII DZIECI 5 LETNICH:
 
I miejsce:
Piotr B.
Alicja S.
Tomasz Ś.
 
II miejsce:
Martyna Cz.
Olga D.
Weronika Ł.
Adam U.
Szymon Z.
 
III miejsce:
Aleksandra C.
Julia J.
Pola Kusior
Bartosz S.
Paulina S.
Maria W.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-07

TYGRYSKI W AGH
 
17 listopada TYGRYSKI były na wycieczce w AGH – zwiedzały Kopalnię Doświadczalną węgla kamiennego, dowiedziały się o trudnej pracy górników i ich patronach, zobaczyły maszyny górnicze stosowane w polskim przemyśle – zgodnie wszystkie uznały, że były ogromne. To było ciekawe doświadczenie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-01

RODZICE – DZIECIOM
 
29 października mama Alberta odwiedziła naszą grupę i przeczytała ulubione książki swojego synka. Bajka o Misiu, który nie mógł zasnąć w nocy i „Trzech świnkach” budujących własne domki na długo zostaną w naszej pamięci. 10 listopada spotkała się z nami mama Oli i poznaliśmy wiele przygód żółwika Franklina, które Ola lubi słuchać zanim zaśnie. Rodzice Tygrysków często będą nam czytać ulubione bajki swoich dzieci. Do następnego spotkania.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-01

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE II „TYGRYSKOWI ARTYŚCI”
 
30 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka – było malowanie twarzy, zawiązywanie z balonów mieczy i zwierzątek. Wszystko to działo się w radosnej i pełnej zabawy atmosferze. Dziękujemy rodzicom za taką wspaniałą inicjatywę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-01

Zorganizowane 3 listopada Warsztaty Dyniowe okazały się wielką frajdą dla dzieci i odkryły zdolności plastyczne rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za twórczy i aktywny udział w warsztatach oraz przyniesione akcesoria.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-25

Dnia 22.06.2015 r. w oddziale I mama Oli Dolot przeprowadziła zajęcia z dziećmi o zdrowej żywności.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-26

A tak bawiliśmy się na pikniku rodzinnym 12.06.2015r.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-26

GRUPA V W PRZEDSTAWIENIU
"KOPCIUSZEK" NA SCENIE KINO TEATRU "WRZOS" 07.05.2015
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-13

Jajeczne wariacje, czyli warsztaty wielkanocne u „Tygrysków”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-31

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU

NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

 

W kategorii dzieci młodszych:

 

I miejsce

Alicja Skalska

Marta Sztal

Ryszard Hanusiak

Tomasz Ścisło

 

II miejsce

Matylda Florek

Natalia Kozub

 

III miejsce

Piotr Janczyński

Weronika Łachut

 

 

W kategorii dzieci starszych:

 

I miejsce

Antonina Fryś

Daniel Kusz

Filip Piątek

Grzegorz Jaworski

Rafał Hajduk

 

II miejsce

Julia Matysik

Wojciech Olszewski

Zuzanna Sobesto

 

III miejsce

Anna Janczyńska

Barbara Dratwińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-22

W dniu 3. lutego 2015r. w naszym przedszkolu odbyły się występy - "Jasełka" w wykonaniu Rodziców i starszego rodzeństwa dzieci z gr. II. Dzieciaki wszystkich grup były zachwycone występem, ale nie tylko one  - wszystkie panie, na czele z Panią Dyrektor również nie mogły wyjść z zachwytu!!! Serdecznie dziękujemy aktorom za tak udaną premierę!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-09

17 grudnia 2015 w grupie „Tygrysków” odbyło się przedświąteczne spotkanie. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, potem były warsztaty i wspólne śpiewanie kolęd. To było miłe spotkanie.

Dziękujemy pani Edycie Piątek za okazaną pomoc w przygotowaniu ciekawych materiałów na warsztaty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-09

Tradycja wysyłania świątecznych kartek z życzeniami jest bardzo piękna. Jeszcze wspanialsze jest zrobienie własnej kartki. Dziękujemy pani Małgosi Nagnajewicz za przygotowanie materiałów i przeprowadzenie warsztatów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11

Dzieci z grupy II "Drużyna Krasnoludków" biorą udział w konkursie ekologicznym Buliba. Na tą okazję wykonały EKOtka z gazet oraz zarysowanych kartek. EKOtek powstawał kilka dni, a efekt mogą Państwo sami ocenić... Prosimy o głosy na naszego zwierzaczka na stronie internetowej: www.buliba.pl (głosowanie rusza od 27. listopada 2014r. i trwa tylko do 1. XII. 2014r.)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-18

Dnia 6 listopada 2014 r. dzieci z oddziału I wybrały się na pocztę. Miały okazję poznać pracę urzędników pocztowych oraz zakres usług oferowanych na poczcie.  Tuptusie dowiedziały się, jaką drogę musi pokonać list od nadawcy do adresata. Poznały również rodzaje znaczków, dokumenty pocztowe oraz oznaczenia na pieczęci pocztowej.  Jedną z największych atrakcji było adresowanie listu do Świętego Mikołaja.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-17

30 września dzieci z grupy V „Tygryski” w ramach programu „Bezpieczny domek” uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami. Najpierw obejrzeliśmy bajkę o Reksiu Strażaku. Potem sprawdziliśmy jak strażacy mieszkają i gdzie jedzą. Zobaczyliśmy różne wozy bojowe wykorzystywane przez strażaków, a nawet mogliśmy do nich wsiąść. Widzieliśmy urządzenia elektryczne, które były przyczyną pożaru. Uczestniczyliśmy w próbnym alarmie pożarowym czołgając się poniżej linii dymu. Pokonywaliśmy tor przeszkód i „gasiliśmy pożar” prawdziwą strażacką sikawką. Bardzo nam się podobało jak strażacy zjeżdżali po rurze w dół – dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-06

Patyczki, szyszki, gałązki świerkowe i sosnowe, plastelina, farby, kasztany, żołędzie i wiele innych to materiały z których powstały „Makiety lasu”. W ich tworzeniu pomagali rodzice i babcia. Pomysłów nie brakowało nikomu tylko czas płynął szybciej niż zawsze. Dziękujemy za wspólną zabawę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-06

24 października pojechaliśmy do żołnierzy Wojsk Powietrzno – Desantowych na Dzień Otwartych Koszar. Każdy uczestnik wycieczki nie miał powodów do nudy. Program spotkania był bardzo obszerny, a najlepiej ilustrują to zdjęcia. To była bardzo interesująca wycieczka, a opiekujący się nami żołnierze bardzo mili i sympatyczni

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-23

 19 marca Mali Artyści z Gr III wzięli udział w warszatach edukacyjnych  "Grzechotki, terkotki..."
w Muzeum Etnograficznym
podczas, których przenieśliśmy się w świat dźwięków dawnego Krakowa
i nie tylko. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądały dawne instrumenty, jakie dźwięki wydawały i czym różnią się od tych, które znamy współcześnie. Z kolorowej bibuły, pudełek i pudełeczek dzieci wyczarowały i
nstrumenty własnego projektu .
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-20

 14 marca "Słoneczka" z Gr III wzięły udział w organizowanych przez Dom Kultury "Podgórze" warsztatach teatralnych. Dzieci miały możliwość rozwijać swoją kreatywność i inwencję twórczą podczas scenek, zabaw ruchowych, pantomimy.
To była wspaniała zabawa, wyzwalająca wiele pozytywnych emocji.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-14

    12 marca najstarsze Przedszkolaki wzięły udział Dniu Otwartym Szkoły Podstawowej nr 26. Przekraczając progi szkoły znaleźliśmy się w... Krainie Muminków. Po obejrzeniu przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów klas I dzieci miały okazje wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla niech zajęciach lekcyjnych i ruchowych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-12

             10 marca do naszego przedszkola przybył zaproszony gość - pan Policjant. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-10

      Dzieci z grupy V „Tygryski” bardzo lubią słuchać czytanych książek. Za zgodą rodziców przynoszą swoje książeczki i wspólnie je czytamy. Zawarte w nich historie rozbudzają wyobraźnię, zainteresowanie słowem pisanym i pozwalają przeżywać emocje bohaterów. Tak się też stało podczas spotkania z panią Basią Sadurską autorką słuchowisk, także dla najmłodszych w Księgarni „Czytanie”. Dzieci miały okazję do posłuchania niesamowitych przygód Pana Kuleczki, Psa Pypcia i Kaczki Katastrofy. Jeszcze kiedyś wybierzemy się na spotkanie z panią Basią i bohaterami czytanych opowiadań.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-25

       20 lutego 2014 roku w Gr. III dbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 
Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem obejrzeli program słowno-muzyczno-taneczny. 
Na koniec uroczystości dzieci złożyły życzenia zaproszonym gościom i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-20

 
W styczniu nasi Mali Artyści wraz ze swoimi Rodzinami 
 wzięli udział w

Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Dom bez granic.
Domy różnych narodów”
.
 
Wszystkie prace, począwszy od europejskiej chaty po igloo wykonane
zostały bardzo precyzyjnie i pięknie.
 
20 lutego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.
Jury, po długim namyśle postanowiło wszystkich obdarować upominkami.
  
 
I miejsce
 
 
Antoni Król
Filip Nagnajewicz
Julia Zaręba
 
 
II miejsce
  
Rafał Hajduk 
Kacper Kret
Hania Franczak
Milena Kubala
Ignacy Bielecki
Kacper Pietrzak
Lena Żelazny
Julia Rutkowska
Grześ Jaworski 
Julia Przetocka
Basia Dratwińska
Filip i Dawid Derwich 
Weronika Łachut
Pola Kusior
  
 
III miejsce
 
Antoni Strzała
Franciszek Dorociak
 
 
 
Gratulujemy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-19

     
      23 stycznia "Słoneczka" z Grupy III uczestniczyły w koncercie przygotowanym uczniów
Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego.
Dzieci miały okazję wysłuchać utworów zarówno kompozytorów tworzących przed wieloma laty,
jak i współcześnie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-23

     15 stycznia dzieci z grupy V „Tygryski” uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Etnograficznym Pt. „Gdzie mieszka krakowiak i krakowianka?”. Wizyta w krakowskiej izbie połączona była z lokalnymi opowieściami, zakładaniem dawnych strojów i pracą z rekwizytami. Dzieci poznały zwyczaje panujące w dawnej rodzinie krakowskiej, charakterystyczne ozdoby krakowskiej izby, regionalne stroje, wykorzystywane w kuchni akcesoria. Na koniec w grupach ozdabiały skrzynie dawnymi motywami i według własnych pomysłów. To była udana wycieczka.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-14

      13 stycznia nasze Przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce... 
Już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.
I zaczął się BAL!
Zabaw i tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło też występów i konkursów.
Ach, cóż to był za bal:)!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-13

           9 stycznia Słoneczka z Grupy III udały się do Teatru Groteska na przedstawienie
pt: "Ku-ku-ryku Słoneczniku".
Piękne marionetki, świetni aktorzy oraz bardzo plastyczne kostiumy stwotrzyły razem świat teatru.
Przedszkolaki oglądały w niezwykłym skupieniu niecne poczynania Świnki oraz Kota, którzy chcieli wyrwać biednego Słonecznika. Naszczęście przyjacielska lojalność Kogucika i zaalarmowanie przez niego Psa uratowały sytuację. Dzieci nie kryły słów zachwytu spektaklem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-21

    20 grudnia zaraz po śniadaniu, Grupę III "SŁONECZKA" odwiedził gość - Tato Michałka, który w ramach spotkań "Rodzice bajki bajają" przeczytał opowiadanie z książki
G. Kasdepke "Drużyna pani Miki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach".
Dzieci słuchały czym jest sprawiedliwość i jak to z nią bywa i o tym, czy całuski zawsze są słodkie:)
Ksia
żeczka podobała się zwłaszcza chłopcom, bo i piłka nożna to ich domena:), 
ale i dziewczynki słuchały z zainteresowaniem o przygodach wesołej gromadki.
 
Ciekawe o czym dzieci posłuchają następnym razem....:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-20

    19 grudnia najstarsze grupy przedszkolne miały przyjemność oglądnąć przedstawienie w wykonaniu
młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 26. Przepiękne Jasełka nagrodziliśmy gromkimi brawami. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-19

       18 grudnia w Grupie III "Słoneczek" odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe,
na które przybyli nie tylko Rodzice, ale również i Rodzeństwo naszych Małych Artystów.
 
A co się działo? Oj bardzo wiele!
 
Na początek wszyscy goście wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek. Brawo nie było końca:).
Potem Artystyczne Rodzinki zabrały się do pracy. Wykonywały piękne ozdoby na przedszkolną choinkę. Papier kolorowy, złotka i bibułki w rękach Małych Artystów i ich Rodziców szybko zmieniały się w prawdziwe arcydzieła!
Sami możecie zobaczyć jakie cudeńka powstały! A choinka w tych ozdobach? Iście bajkowa!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-19

Dnia 18 grudnia w budynku filii odbył się uroczysty WIECZÓR KOLĘD. Wspólnie z Państwem Agnieszką
i Jackiem Bała, którzy przygotowali opowieść wigilijną, stworzyliśmy przedsmak świątecznej atmosfery. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym DZIECIOM I RODZICOM!!!  ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT I DUŻO, DUŻO RADOŚCI Z POCIECH!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-18

Dnia 17 grudnia na Filii odbyły się warsztaty artystyczne z udziałem Pani Eweliny Szloser - artystki, na których dzieci poznały specyfikę pracy zawodu artysty plastyka i własnoręcznie wykonały bombki choinkowe.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-17

    Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową 16 grudnia "Słoneczka" z Gr. III udały się do pobliskiej parafii OO. Redemptorystów, aby przy pięknej ruchomej szopce porozmawiać o Bożym Narodzeniu i pokolędować. Dzieci z zachwytem oglądały niezywykły świat ruchomych postaci. Okazało się, że przy Panu Jezusie znaleźli się nie tylko aniołowie, pasterze i trzej królowie. Kto jeszcze......? Zobaczcie sami:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16

         13 grudnia Mali Artyści z naszego przedszkola oglądnęli przedstawienie
pt: „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat”.
Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu: śpiewały, odpowiadały na pytania, podawały rekwizyty. Przedstawiona historia, wbrew tytułowi, była wesoła, a zarazem pouczająca.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-13

         Wszyscy wiemy, że w książkach mieszkają najciekawsze historie.
Wiedzą o tym również „Słoneczka” z Grupy III, które bardzo lubią odwiedzać 
„Dom Książki” – Księgarnię ”Czytanie”.
Ostatnio spotkała się z nami pani Barbara Sadurska - autorka słuchowisk również dla dzieci. Tym razem dzieci miały okazję posłuchać ciekawych historii Pana Kuleczki,
psa Pypcia i kaczki Katastrofy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-09

       W ramach spotkań z cyklu "Rodzice bajki bajają" Grupę III "Słoneczka" często odwiedzają bardzo mili goście - Rodzice naszych przedszkolaków.
Tym razem, 5 grudnia odwiedziła nas Mama Lenki i przyniosła ze sobą książkę
o "Pipi Pończoszance". Dzieci chętnie słuchały, zadawały pytania i oglądały ilustracje.
Później powstały piękne portret małej Pipi.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-08

    4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. To właśnie dla niego dzieci wcześniej przygotowały piosenki i wiersze. Każda Grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.
Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-07

       Poranek muzyczny to czas bliskiego kontaktu z muzyką. Tym razem Muzycy  nawiązali
do zbliżającego się czasu Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznały historię kolęd i miały,
po raz pierwszy w tym roku, możliwość wspólnego spiewania pastorałek i kolęd.
Ćwiczyły tez poczucie rytmu, a na koniec stworzyły wielką orkiestrę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-02

        Po wizycie w piekarni postanowiliśmy sami upiec chleb. Dzieci przyniosły fartuszki
i nakrycia na głowę. Każdy mieszał, doprawiał i pewnie dlatego chleb był pyszny.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-24

      Całą grupą, 21 listopada wybraliśmy się do piekarni przy ulicy Długosza. Oglądaliśmy proces powstawania chleba, bułek i ciastek. Udało się również spróbować pysznych ciasteczek.
Wrażeń było bardzo dużo!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-23

      21 listopada do sali Gr. III zapukał lekarz - Tato Martusi. Pan doktor opowiedział dzieciom,
w jaki sposób należy dbać o zdrowie. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie,
 wykazując się dużą znajomością tematu. Chętnie oglądały przyrządy lekarskie m.in. słuchawki lekarskie, młoteczek lekarski, dowiedziały się, w jakim celu wypisuje się receptę i gdzie można ją zrealizować. Przedszkolaki na własne oczy zobaczyły, do czego służy ciśnieniomierz – jak i w jakim celu się go używa.
To było bardzo ciekawe spotkanie:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-22

          Nasze Przedszkole po raz kolejny świętowało w swojej placówce
Dzień Niepodległości Polski.
Aby uczcić wyjątkowość tego dnia, niemal wszyscy, zgromadziliśmy się na Akademii przygotowanej przez Grupę III  "Słoneczka".
Z werwą godną żołnierskiej dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze.
Nie zabrakło też akcentu tanecznego do znanej piosenki "Przybyli ułani".
Na zakończenie wprowadzono sztandar i po gromiej komendzie "Do hymnu!" wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-18

     Aby uczcić zbliżające się Święto Niepodległości nasi "Mali Artyści" i ich Rodziny
wzięli udział
Rodzinnym Konkursie Plastycznym "Polska - moja Ojczyzna"
 
 
Oto zwycięzcy:
 
 
I miejsce
 
Marta Błądzinska z Rodzinką
 
Filip Nagnajewicz z Rodzinką
 
 
II miejsce
 
Marcin Sarapata z Rodzinką
 
 
Gratulujemy!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-15

       6 listopada najstarsze Grupy przedszkolaków udały się do SP nr 26, aby podczas
Dnia Otwartego przyglądnąć się jak wygląda życie UCZNIA. Spotkanie odbyło się pod hasłem
"Gramy w kolory". W świetlicy szkolnej przedszkolaki obejrzały przedstawienie  "Kolorowe Kredki".
Dzieci miały też możliwość zasiąść w szkolnych ławach i uczestniczyć w zajęciach edukacji wczesnoszkolnej z matematyki.
W końcu nasi "Mali Artyści" udali się do sali gimnastycznej, aby wziąć udział w zmaganiach sportowych.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-07

         W październiku odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie z objazdowym Teatrzykiem "Skrzat".
Pełna humoru i zabawnych zdarzeń opowieść "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach" przeniosła dzieci w świat beztroskiej radości i zabawy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-03

        27 października Grupa III "Słoneczka" udała się do zaprzyjaźnionej
księgarni "Czytanie", aby uczestniczyć w warsztatach twórczych "Ekspedycja w głąb książki".
Podczas zajęć dzieci przeniosły się do krainy zamieszkiwanej przez sympatyczne
i przyjazne stworki "Nudzimisie" i poznały ich przygody. Wspólnie z Nudzimisiem przypomniały Zasady Zdrowego Odżywiania, a na zakończenie wykonały Drzewo Zdrowego i Pysznego Jedzonka.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-22

 
ROK PRZEDSZKOLNY 2013/2014
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-12

Na terenie Samorządowego Przedszkola numer 57 w Krakowie organizowane są zajęcia baletowe przez Edukację Artystyczną Dzieci.
Dziewczynki uczęszczające na balet wzięły udział w Koncercie Baletowym "Cztery Pory Roku", który był zwieńczeniem ich całorocznej pracy.
Pragniemy podzielić się z Państwem wrażeniami z występów dzieci .
 
Pod okiem Pani Justyny Grabskiej wystąpiła grupa baletowa w układzie "W ramionach słońca".

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-20

Pogoda i kiełbaski nam dopisały... z frekwencją było gorzej...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-18

W dniu 11 czerwca 2013 w przedszkolu odbyło się roztrzygnięcie zorganizowanych przez  poszczególne grupy przedszkolne konkursów rodzinnych :
POJAZDY KOSMICZNE
          DRZEWKO SZCZĘŚCIA
                          ŚWIAT ZWIERZĄT - ZWIERZĄTKO
                                          O CZYM ŚNIĄ KURY I INNE ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE
 
Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom pięknych i różnorodnych prac.  Wszystkie przedszkolaki otrzymały drobne nagrody, zarówno laureaci jak i te, które otrzymały wyróżnienia  Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział w życiu naszego przedszkola.
 
Konkursowe prace można było podziwiać w przedszkolnej szatni. 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-13

5 grudnia 2012 roku zaproszenie do naszego przedszkola przyjęli pan Stanisław Kmiecik i jego żona pani Monika. Dzieci
z grupy IV i V z niecierpliwością oraz zainteresowaniem czekały na to spotkanie. Było warto.
         Artysta zaraz po przywitaniu się wybrał dla siebie miejsce
i … ściągnął buty, stopami otworzył małą walizkę z pastelami
i rozpoczął rysowanie. Dzieci nie spuszczały oczu z pana Stanisława
i były świadkami jak powstaje obraz malowany stopami, który po dziś dzień zdobi nasze przedszkole.
         Pani Monika opowiedziała dzieciom o działalności artystycznej
oraz ulubionych tematach malowanych obrazów. Uwieńczeniem spotkania była wystawa prac Stanisława Kmiecika w przedszkolu
od 5 grudnia 2012 do 9 stycznia 2013, która była ozdobą i budziła wiele wzruszeń.
         Mimo upływu czasu nadal pamiętamy te niesamowite chwile,
a panu Stanisławowi życzymy wielu życiowych i artystycznych sukcesów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-15

komentarzy: (1)
data dodania: 2013-03-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

W dniu 20 lutego 2013r. odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które licznie wzięły udział w konkursie poetyckim "Zimowy czas".
Był to konkurs rodzinny, zachęcaliśmy rodziców do wspólnej pracy z dziećmi. W tym roku trafiły do nas przepiękne prace, kreatywność nie znała granic.
Nagrodzone prace zostały zawieszone w głównym holu przedszkola.
Wszystkim dzieciom i ich rodzinom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-18

13 lutego 2013 odbyła się lekcja pokazowa z baletu.
Rodzice mogli podziwiać, czego nauczyły się ich pociechy przez pierwsze cztery  miesiące roku szkolnego uczestniczenia w zajęciach.
Balet jako forma zajęć dodatkowych pojawiła się w naszym przedszkolu od 1 października 2012r.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-13

W dniu 13 lutego 2013r. nasze przedszkole odwiedzili Państwo policjanci.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz jak zachować się gdy zaatakuje nas pies.  Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-13

Dnia 14. grudnia dzieci z naszego przedszkola miały spotkanie ze Strażą Miejską.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-13

Dnia 12. grudnia 2012r. dzieci z grupy II F uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. "Święto Piernika"
Czy się im podobało?
Zobaczcie Państwo sami!
komentarzy: (2)
data dodania: 2012-12-13

komentarzy: (1)
data dodania: 2012-12-05

Od października dzieci z gr II "Słoneczek" mają wielką radość gościć swoich rodziców,
 którzy czytają im przepiękne historie i wesołe opowiadania.

Antoś K., Blanka i Antoś S. już wybrali opowiadania a przeczytały je ich mamy.
Bardzo dziękujemy i zapraszamy!

komentarzy: (2)
data dodania: 2012-11-12

10. października 2012 r. dzieci z gr II "Słoneczek" wybrały się do Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego "Trela" przy ul.Długosza.
Przedszkolaki na własne oczy mogły zobaczyć, w jaki sposób powstają pyszne bułki. Zapoznały się z technologią i linią produkcyjną pieczywa. Dowiedziały się także, jak nazywają się poszczególne maszyny i przybory piekarskie.
Każdy z Krasnali z z niecierpliwością czekał na degustację upieczonych bułeczek.

I nawet największe niejadki zjadły je ze smakiem.

 Było bardzo interesująco, pachnąco i ... gorąco!

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-12

Choć do Świąt jeszcze trochę, to my już czujemy ich atmosferę...
komentarzy: (1)
data dodania: 2012-11-12

 Wszystko było niesamowite!
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-10

komentarzy: (1)
data dodania: 2012-04-11

komentarzy: (1)
data dodania: 2012-04-11

komentarzy: (1)
data dodania: 2012-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-11

Każdy uczestnik ogladał ciekawe edukacyjne filmy. Były również rozmowy, pytania, prezenty. Niektórzy przymierzali czapkę policyjną oraz kajdanki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-11

W dniu 13 lutego 2012 roku odbyły sie zajęcia pt: " Pokaz mody " , na których dzieci zapoznały się z pracą : modelelki, krawcowej , kosmetyczki.Prezentowane również były zawody : fotografa, dziennikarza, projektanta. Dzieci zostały podzielone na zespoły - projektantów i modelek.Zadaniem chłopców było zaprojektowanie strojów dla swojej modelki z materiałów dostępnych na sali. Chłopcy wykazali się dużą kreatywnością. Świat mody nie jest już dzieciom obcy . Agnieszka Sopata.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-10

 Mama Leny zaprezentowała nam na czym polega jej zawód. Wspólnie rysowalismy ilustracje do książek.
Innym razem Tata Olgi przyszedł na zajecia ze swoją gitarą. Słuchaliśmy, śpiewalismy i gralismy. 
Zapraszamy chętnych rodziców, aby pochwalili się swoim zainteresowaniem lub pasją. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-29

 Dzieci z oddziału I z przejęciem uczestniczą w działaniach plastycznych. Są dumni z własnych wytworów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-12-29

 Wszystkie dzieci z przyjemnościa i ogromną radością podziwiały przygody Marysi.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-23

 Dzieci z uwagą obserwowały jak powstają ulubione przez wszystkich ( małych i dużych ) słodycze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-22

 grupa 1 - dzieci 3 letnie
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-03

 Były niespodzianki, wesoła zabawa i przyjęcie. Dzieci poczuły się jak prawdziwe przedszkolaki. A na koniec każdy otrzymał prezent.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-03

 zabawy kreatywne zwiazane z powstaniem obrazów
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-22

 Pokaz mody zrobił wrażenie na wszystkich! Piękne kreacje!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-22

 Powrót do przeszłości.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-22

 Wszystkie grupy mogły skorzystać - nauczyć się tańca i poznać inną kulturę. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-22

 Prezentacje dzieci były bardzo udane! Natomiast  Goście świetnie się bawili. Nie zabrakło chwil wzruszenia i radości. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-01-26

Na zdjęciach będą trzylatki, czterolatki i pięciolatki. Wrażenia ze  spotkania były wspaniałe. Dzieci pochwaliły się wiedzą z zasad ruchu drogowego. Pan Strażnik był zdziwiony, że dzieci tyle wiedzą o poruszaniu się po drodze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

 W zajęciach uczestniczyli wszyscy rodzice z dziećmi. Zabawa z gliną dała nam wiele radości. Mogliśmy poznać się bliżej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

 Niezapomniane wrażenia!!!
Bardzo dziękujemy Pani Doktor za tak miłe i profesjonalne przyjęcie w lecznicy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

 Pyszne bułeczki bardzo nam smakowały.
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

 Zdjęcia dzieci w togach - ważna chwila!
komentarzy: (1)
data dodania: 2010-10-17

 Zdjęcia zostały wykonane podczas zabaw indywidualnych i w małych grupach. Jak widać proces adaptacji przebiega pomyślnie. 
komentarzy: (2)
data dodania: 2010-09-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-04-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-03-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-03-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-01-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-01-28

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-01-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-01-03

 
 
 
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-03

W oddziałe dzieci 3 letnich,  w pażdzierniku odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Były konkursy, zagadki i gry zwinnościowe. Fotograf uwiecznił na zdjęciu każde dziecko. Na zakończenie  nie zabrakło tańców i uroczystego poczęstunku. WSZYSCY BAWILI SIE WYŚMIENICIE!!!
komentarzy: (1)
data dodania: 2009-11-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2009-10-26

Zobaczcie jak wyglądają sale i nasz  ogród!
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2009-10-18